Skip Navigation LinksAna Sayfa : Tüm Haberler : Haber Detay

FOÇA TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ AĞUSTOS AYI ÇALIŞMALARI

01 Eylül 2015 Salı  15:06:06    817

PTT Genel Müdürlüğü ile Sağlık Bakanlığının Organ Bağış Kampanyasına destek verilmesine ilişkin yapmış oldukları protokol gereği Foça İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Toplum Sağlığı Merkezimiz personelleri ile 10.08.2015 tarihinde Foça PTT'de Organ bağış standı kurulmuştur. PTT 'den hizmet almaya gelen vatandaşlarımıza Organ Bağışı ile ilgili bilgilendirmeler yapılmış organ bekleyen vatandaşlarımızın  yaşadığı sıkıntılardan bahsedilmiş bağışlanan bir organın bile hayati önemi olduğu anlatılmıştır.Etkinlik kapsamında organ bağışında bulunan vatandaşlarımız ve PTT personeline teşekkürü borç bilip "BAĞIŞLANAN HER ORGAN YENİ BİR HAYATTIR"sloganıyla etkinliğimiz son bulmuştur.

Stant etkinliğinde İlçe Sağlık Müdürü Dr. TamerBÜYÜKSAĞİŞ, İlçe Sağlık Müdürlüğü Tıbbi Sekreteri Cem ERDEMLİ, Toplum SağlığıMerkezinden Ebe Sultan GÜNGÖR görev aldılar.

17.08.2015 tarihinde Eğitim Birimimizden Ebe Mukadder BİÇER tarafından Akılcı İlaç Kullanımı, Sağlıklı Beslenme ve Tuz,Kanser konularında Müftülük çalışanlarından 14 kişiye eğitim verilip bilgi notuve broşürler dağıtıldı.

26.08.2015 tarihinde Eğitim Birimimizden Ebe Mukadder BİÇER ve Hemşire Nurten GÜLER tarafından Akılcı İlaç Kullanımı, Kanser konularında Emniyet Müdürlüğü çalışanlarından 14 kişiye eğitim verilip,broşürler dağıtıldı.

Kurumumuza evlilik öncesi tetkikler için başvuran kişilere Laborant Yeliz ÇEVİK tarafından evlilik öncesi danışmanlık eğitimleri verilip, konu ile ilgili Evliliğe Sağlıklı Başlangıç kitapçıkları verilmektedir.

Ketem hizmetleri kapsamında Ebe Figen BAKIŞ, Ebe Sultan GÜNGÖR, Ebe Tuğba Çiçek AKKOÇ tarafından kurumumuzda tüm hafta ve Yenifoça birimimizde her Çarşamba taramalar ve eğitimler devam etmektedir.

Bulaşıcı Hastalıklar Birimimizden Ebe Sultan GÜNGÖR tarafından Mevsimlik Tarım İşçilerine ve Suriyeli Misafirlere gezici hizmet kapsamında yeni gelenlerin yerinde tespiti, daha önceden gelmiş olanların gebe,bebek, çocuk ve hasta kontrolleri, gerek görülen Tüberkuloz hastalarına ev ziyaretleri yapıldı.İlgili Aile Hekimliği Sağlık Personeli Mehtap ŞAHİN tarafından yeni tespit bebeğin topuk kanının alınması ve diğerlerinin izlemlerinin yapılması sağlandı.

03.08.2015 tarihinde Akılcı İlaç Kullanımı konusunda tüm ASM çalışanlarına bilgi notu gönderilip başvuran hastalara da gerekli hatırlatmaların yapılması belirtilmiştir.